כל החדשות החמות במקום אחד !

IOS 16 Cheat Sheet: מדריך מלא לשנת 2023

חושפים את הסודות של iOS 16! במדריך המלא שלנו לשנת 2023, אנו מנתחים כל פינה ופינה של מערכת ההפעלה העדכנית של אפל. מתכונות נסתרות ועד עצות לפרודוקטיביות, סקירה זו תצייד אותך בכל מה שאתה צריך כדי לשלוט ב-iOS 16.

האם iOS 16 באמת שונה?

עם שחרורו של iOS 16, אפל מבטיחה שלל תכונות ושיפורים חדשים. אבל האם זה באמת שונה מקודמיו? התשובה היא כן מהדהד. iOS 16 מביאה ממשק רענן ומחודש שהוא אלגנטי יותר, אינטואיטיבי יותר ועמוס בפונקציות חדשות ומרגשות. ממרכז בקרה שעוצב מחדש ועד ווידג'טים משופרים וספריית אפליקציות חדשה, iOS 16 הוא מחליף משחקים. מערכת ההפעלה עברה מתיחת פנים גדולה, המציעה חווית משתמש מדהימה מבחינה ויזואלית וחלקה. בין אם אתה משתמש iOS ותיק או חדש במערכת האקולוגית של אפל, iOS 16 בטוח ירשים.

אחת התכונות הבולטות של iOS 16 היא אפליקציית התמונות המחודשת. כעת הוא משתמש באלגוריתמים מתקדמים של למידת מכונה כדי לארגן אוטומטית את התמונות שלך, מה שמקל מתמיד למצוא ולחיות מחדש את הזיכרונות היקרים שלך. האפליקציה גם מציגה כלי עריכה חדשים המאפשרים לך לכוונן את התמונות שלך בכמה הקשות בלבד. עם התכונה החדשה של טקסט חי, אתה יכול אפילו לחלץ טקסט מתמונות, מה שהופך אותו לקל להעתיק ולהדביק מידע מתמונות.

אזור נוסף שבו iOS 16 זורח הוא Siri. העוזרת הוירטואלית של אפל הפכה לחזקה ואינטליגנטית יותר, עם יכולת לענות על מגוון רחב יותר של שאלות ולבצע יותר משימות. Siri יכולה כעת לספק תרגומים בזמן אמת במספר שפות, מה שהופך אותו לכלי בעל ערך רב עבור נוסעים בינלאומיים. בנוסף, הקול של Siri שופר כך שיישמע טבעי ואקספרסיבי יותר, מה שמשפר עוד יותר את חווית המשתמש הכוללת.

פרטיות תמיד הייתה בראש סדר העדיפויות של אפל, ו-iOS 16 לוקח את זה לשלב הבא. העדכון מציג תכונות פרטיות חדשות כגון דוחות פרטיות של אפליקציות, המספקות תובנות מפורטות לגבי האופן שבו אפליקציות משתמשות בנתונים שלך. זה גם נותן לך יותר שליטה על המידע האישי שלך, ומאפשר לך לבחור לאילו אפליקציות יש גישה למיקום שלך, לתמונות ולנתונים רגישים אחרים. עם iOS 16, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שהפרטיות שלך בידיים בטוחות.

השוואה זה לצד זה של ממשקי iOS 15 ו- iOS 16
השוואה זה לצד זה של ממשקי iOS 15 ו- iOS 16

"תמונה שווה אלף מילים": אפליקציית התמונות המחודשת

אפליקציית התמונות המחודשת ב-iOS 16 היא מחליפה משחק עבור כל מי שאוהב ללכוד ולחיות מחדש זיכרונות באמצעות תמונות. עם התכונות והשיפורים החדשים שלה, זה באמת מוכיח את האימרה הישנה ש"תמונה שווה אלף מילים". האפליקציה משתמשת כעת באלגוריתמים מתקדמים של למידת מכונה כדי לארגן אוטומטית את התמונות שלך, מה שמקל מתמיד למצוא ולהוקיר את הרגעים האהובים עליך.
הממשק המחודש נקי ואינטואיטיבי, ומאפשר לך לנווט בספריית התמונות שלך ללא מאמץ. האפליקציה מקבצת כעת את התמונות שלך בצורה חכמה על סמך אנשים, מקומות ואירועים, מה שהופך את זה לנוח למצוא זיכרונות ספציפיים.
אבל זה לא נעצר שם. כלי העריכה החדשים באפליקציית התמונות מעניקים לך יותר שליטה על התמונות שלך, ומאפשרים לך לשפר ולשכלל אותן בכמה הקשות בלבד. התאמת בהירות, ניגודיות ורוויה קלה מתמיד, הודות למחוונים והפקדים האינטואיטיביים.
אחת התכונות הבולטות של אפליקציית התמונות המחודשת היא טקסט חי. עם תכונה זו, אתה יכול לחלץ טקסט מתמונות ולהעתיק בקלות ולהדביק אותו באפליקציות אחרות. בין אם אתה צריך לשמור מספר טלפון, כתובת אתר או כל טקסט אחר, טקסט חי עושה את זה בקלות.
יתר על כן, האפליקציה מציעה כעת יכולות חיפוש עוצמתיות. אתה יכול לחפש אנשים, מקומות או אפילו אובייקטים ספציפיים בתוך התמונות שלך. מחפש את התמונה של הכלב שלך בחוף הים? פשוט הקלד "חוף כלבים", והאפליקציה תביא מיד תוצאות רלוונטיות.
לסיכום, אפליקציית התמונות המחודשת ב-iOS 16 היא חובה לכל מי שאוהב ללכוד ולשמר זיכרונות באמצעות תמונות. עם הארגון המתקדם שלו, כלי העריכה החזקים ותכונות החיפוש הנוחות שלו, הוא מעלה את חווית הצפייה והניהול בתמונות לרמה חדשה לגמרי. אז, התכונן לצלול לתוך ספריית התמונות שלך ולגלות מחדש את הרגעים האהובים עליך עם אפליקציית התמונות המחודשת ב-iOS 16.

סירי: חזקה מתמיד?

סירי, העוזרת הוירטואלית של אפל, הייתה תכונה בסיסית של iOS במשך שנים. אבל עם iOS 16, Siri הפכה לחזקה יותר מאי פעם. אפל ביצעה שיפורים משמעותיים כדי לשפר את היכולות של Siri ולהפוך אותה לעוזר אמין ומועיל עוד יותר.

אחד המאפיינים הבולטים של ה-Siri החדש הוא ההבנה ההקשרית המשופרת שלו. סירי יכולה כעת להבין את ההקשר של השיחות שלך ולספק תגובות מדויקות ורלוונטיות יותר. בין אם אתם שואלים על מזג האוויר, מגדירים תזכורות או אפילו מבקשים הנחיות, התשובות של Siri מותאמות כעת לצרכים הספציפיים שלכם.

בנוסף לשיפור ההבנה, Siri תומכת כעת ביותר שפות ודיאלקטים, מה שהופך אותה לנגישה למגוון רחב יותר של משתמשים ברחבי העולם. הרחבה זו מאפשרת ל-Siri לסייע למשתמשים שאולי התמודדו בעבר עם מחסומי שפה, מה שהופך אותו לעוזר מכיל ורב-תכליתי עוד יותר.

עדכון מרגש נוסף לסירי הוא השילוב שלה עם אפליקציות צד שלישי. עם iOS 16, מפתחים יכולים כעת לשלב את Siri באפליקציות שלהם, ולאפשר למשתמשים ליצור איתם אינטראקציה באמצעות פקודות קוליות. זה פותח עולם חדש של אפשרויות, מהזמנת אוכל ועד לשליטה במכשירי בית חכם, והכל בכוח הקול שלך.

יתר על כן, הקול של סירי זכה לשדרוג, עם גוונים טבעיים ואקספרסיביים יותר. זה גורם לאינטראקציות עם Siri להרגיש יותר דיבוריות ואנושיות, מה שמשפר את חווית המשתמש הכוללת.

תכונת זיהוי הדיבור החדשה של Siri בפעולה
תכונת זיהוי הדיבור החדשה של Siri בפעולה

פרטיות: כמה מאובטח iOS 16?

פרטיות תמיד הייתה בראש סדר העדיפויות של אפל, ו-iOS 16 לוקח את זה לרמה חדשה לגמרי. עם החששות ההולכים וגוברים לגבי הפרות נתונים והפרות פרטיות, אפל יישמה אמצעים חזקים כדי להבטיח את אבטחת המידע של המשתמש.

אחת התכונות העיקריות של iOS 16 היא דוח פרטיות האפליקציה. תכונה זו נותנת למשתמשים סקירה מפורטת של האופן שבו יישומים משתמשים בנתונים שלהם. הוא מספק תובנות לגבי אילו אפליקציות ניגשים למידע רגיש כמו מיקום, אנשי קשר ותמונות. בעזרת המידע הזה, משתמשים יכולים לקבל החלטות מושכלות לגבי האפליקציות שהם רוצים להעניק גישה לנתונים האישיים שלהם.

כדי להגן עוד יותר על פרטיות המשתמש, iOS 16 מציגה את הגנת הפרטיות של דואר. תכונה זו מונעת מהשולחים לדעת מתי אתה פותח דוא"ל ומסווה את כתובת ה-IP שלך, מה שמקשה על מפרסמים לעקוב אחר הפעילות המקוונת שלך.

iOS 16 מביאה גם שיפורים למניעת מעקב חכמה. תכונה זו חוסמת מעקב חוצה אתרים, ומונעת ממפרסמים לעקוב אחר הפעילויות המקוונות שלך במספר אתרים. זה מבטיח שהיסטוריית הגלישה שלך תישאר פרטית והנתונים שלך לא ישמשו לפרסום ממוקד.

בנוסף, iOS 16 משפרת את הפרטיות של חשבון iCloud שלך. הוא מציג את הרעיון של Private Relay, שמצפין את תעבורת האינטרנט שלך ומנתב אותה דרך שני ממסרי אינטרנט נפרדים. הצפנה דו-שכבתית זו מבטיחה שהפעילויות המקוונות שלך נשמרות פרטיות ומאובטחות, גם בעת שימוש ברשתות Wi-Fi ציבוריות.

התכונה החדשה של SharePlay ב-FaceTime
התכונה החדשה של SharePlay ב-FaceTime

שחרר את הכוח של הודעות iOS 16

iOS 16 לוקח את ההתראות לרמה חדשה לגמרי, וחולל מהפכה באופן שבו אתה נשאר מעודכן ואינטראקציה עם האייפון שלך. עם שורה של תכונות חדשות ושיפורים, ניהול ההתראות שלך מעולם לא היה קל יותר או ניתן להתאמה אישית.

ראשית, iOS 16 מציגה את סיכום הודעות, מחליף משחק לארגון ותעדוף ההודעות שלך. תכונה זו מקבצת באופן מושכל התראות פחות חשובות לסיכום אחד שתוכל לעיין בו בזמן שנוח לך. היפרד לשלום מגלילה אינסופית בין ההתראות שעושות את מסך הנעילה שלך – עם סיכום התראות תוכל להתמקד במה שחשוב ביותר.

יתר על כן, iOS 16 מאפשר לך להתאים אישית את העדפות ההתראות שלך על בסיס אפליקציה. אתה יכול לבחור בין סגנונות הודעות שונים, כגון באנרים, התראות, או אפילו האפשרות החדשה "מרכז ההתראות". רמת התאמה אישית זו מבטיחה שתקבל הודעות בצורה שתתאים לצרכים ולהעדפות שלך.

אבל זה לא הכל – iOS 16 מציגה גם את "פוקוס", תכונה שמאפשרת לך לסנן את ההתראות שלך על סמך הפעילות הנוכחית או המיקום שלך. בין אם אתה עובד, נרגע או נוהג, אתה יכול ליצור מצבי פוקוס מותאמים אישית שקובעים אילו התראות עוברות ואילו מהן מושתקות. תכונה זו מבטיחה שתישאר מרוכז וללא הפרעות כשאתה הכי זקוק לה.

בנוסף, iOS 16 מביאה שיפורים באופן שבו אתה מתקשר עם התראות. כעת תוכל להשיב להודעות ישירות מההתראה, ללא צורך בפתיחת האפליקציה. תכונה זו חוסכת זמן מאפשרת לך להישאר מעורב בשיחות מבלי להפריע לזרימת העבודה שלך.

אחרון חביב, iOS 16 מציג ווידג'ט חדש בשם "מרכז ההתראות", המספק סקירה מהירה של ההתראות האחרונות שלך ומאפשר לך לנקוט בפעולה מבלי לצאת ממסך הבית. הווידג'ט הזה מקל מאי פעם להתעדכן בהודעות ולהישאר פרודוקטיבי לאורך כל היום.

סיור באפליקציית המפות החדשה והמשופרת

אפליקציית המפות ב-iOS 16 עברה מהפך משמעותי, והשיפורים באמת מרשימים. אפל עשתה מעל ומעבר כדי לספק חוויה סוחפת וידידותית יותר לניווט בעולם סביבנו.

אחת התכונות הבולטות היא הצגת מפות תלת מימד מפורטות. ייצוגים דמויי חיים אלה מספקים תצוגה מציאותית של מבנים, ציוני דרך ושטח. זה מאפשר למשתמשים לזהות בקלות את סביבתם ומשפר את חווית הניווט הכוללת.

בנוסף לשיפורים החזותיים, אפליקציית מפות מציעה כעת הנחיות תחבורה משופרות. משתמשים יכולים כעת להציג מידע מפורט על נתיבי תחבורה ציבורית, כולל עדכונים בזמן אמת על לוחות זמנים של אוטובוסים ורכבות. זה מקל מאי פעם לתכנן את הנסיעה שלך באמצעות תחבורה ציבורית.

iOS 16 מביאה גם תכונה חדשה בשם ניווט AR. עם מציאות מוגברת, משתמשים יכולים כעת להעלות כיוונים ישירות על תצוגת העולם האמיתי דרך מצלמת המכשיר שלהם. תכונה זו מועילה במיוחד בעת ניווט ברגל, מכיוון שהיא מספקת כיוונים ברורים ואינטואיטיביים ללא צורך בהתייחסות מתמדת למפה.

יתר על כן, אפליקציית המפות כוללת כעת מדריך מקיף למקומות מעניינים בקרבת מקום. משתמשים יכולים לגלות בקלות מסעדות, חנויות ואטרקציות חדשות בסביבתם, עם ביקורות ודירוגים. זה עושה את זה קל לחקור אזורים חדשים ולמצוא פנינים נסתרות.

מסלול עם מסלולי ההליכה החדשים ב'מפות'
מסלול עם מסלולי ההליכה החדשים ב'מפות'

iOS 16 Cheat Sheet:

תכונה תיאור מחיר מחיר ב₪
מצב כהה מצב כהה חדש להתאמה אישית של מראה הטלפון שלך. חינם חינם
אל תפריע מצב 'נא לא להפריע' משופר לחסימת הודעות נכנסות. חינם חינם
קיצורי דרך של סירי צור קיצורי דרך מותאמים אישית להפעלה קולית כדי להפוך משימות לאוטומטיות. חינם חינם
זמן מסך כלי מובנה לניטור והגבלת השימוש במכשיר שלך. חינם חינם

בקצרה, iOS 16 עמוס בתכונות ששוב מגדירות מחדש את חוויית הסמארטפון. אמנם זה עשוי לקחת קצת זמן כדי להכיר את השינויים החדשים, אבל המדריך המקיף שלנו אמור לעזור לך לרתום את הכוח של iOS 16 במלוא הפוטנציאל שלו.

רוצים לקבל הצעת מחיר?

מאמרים שאולי יעניינו אותך

פרגולות אלומיניום דמוי עץ

הפוסט בבלוג חוקר את החדשנות של פרגולות אלומיניום דמוי עץ, ומציג ניתוח מעמיק של היתרונות, המשיכה האסתטית, העמידות וצרכי התחזוקה שלהן. הפוסט יסביר עוד על

קרא עוד »

מצברים

פוסט זה בבלוג מתעמק בעולם המרתק של מצברים, המכונה גם סוללות. מטרתו להבהיר את ההבדלים בין סוגים שונים של מצברים, מאלה המיועדים לקטנועים ואופנועים ממונעים

קרא עוד »
שתף פוסט זה:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

Scroll to Top